Jaki kredyt na budowę domu w 2016?
Kredyt hipoteczny i kredyt na budowę domu to dwa różne określenia. Oba mają doprowadzić do tego, że kredytobiorca zostaje właścicielem swojego własnego lokum. I chociaż efekt końcowy jest taki sam, to jednak te dwa kredyty różnią się od siebie diametralnie. Uzyskanie produktu hipotecznego to zwykle kwestia miesiąca. Takim mianem określimy kredyt, który zabezpieczony zostanie nieruchomością. Same środki mogą zostać wykorzystane na inny cel. Podczas gdy obsługa kredytu celowego, stricte „na budowę domu” jest znacznie bardziej skomplikowana. Bank wypłaca pieniądze partiami wraz z postępem prac i uważnie kontroluje na co wydawane są przekazane fundusze. Niedozwolone jest rozporządzanie nimi niezgodnie z założonym celem. Ofert takiego kredytowania jest na rynku wiele – jak wybrać idealną?
Przede wszystkim warto sprawdzić wysokość miesięcznych rat, koszty ubezpieczenia oraz ewentualne opłaty za wcześniejszą spłatę. Najważniejszą cechą każdego kredytu jest RRSO czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania oraz elementy jakie się na nią składają. Wybierając kredyt na budowę domu w 2016 roku, najlepiej poczytać o wymaganiach w różnych bankach i skonsultować się z pośrednikiem, który oceni, w której placówce są największe szanse na korzystną propozycję. Szczególną uwagę należy zwrócić na wysokość własnego wkładu oraz przyszły okres kredytowania. Najczęściej najlepsze oprocentowanie uzyskać można w banku, z którego usług korzystamy na co dzień i posiadamy tam aktywne konto ROR. Nie jest to jednak zasadą, gdyż w różnych bankach funkcjonują odmienne zasady, na przykład co do zabezpieczania udzielanych kredytów oraz wymaganej formy zatrudnienia wnioskodawcy.
Trzeba dodać, że kredyty na budowę domu, to dość częste źródło finansowania tego typu inwestycji. Z racji tego, że są to kredyty długoterminowe, banki nie zmieniają często oferty. Spotkać można różnego rodzaju promocje, np. karencję pierwszej raty lub obniżone oprocentowanie przez pewien okres. Warto sprawdzać oferty, zwłaszcza wiosną i latem, kiedy to jest najlepszy czas na budowę domu.
Pozostałe
- Mieszkania fordon
- Wynajem mieszkań Bydgoszcz
- Mieszkania Bydgoszcz
- Biura nieruchomości Bydgoszcz
- Dodatek mieszkaniowy - jakich dokumentów potrzebujesz
- Rynek mieszkaniowy - prognoza na drugą połowę 2016
- 500 Plus w kujawsko-pomorskim
- Najwyższy budynek w Bydgoszczy
- Cechy dobrego doradcy
- Trudny klient czy słaby doradca?